Adwokat kościelny – zapytaj go czy rozwód jest możliwy?

Kilka lat temu, jako adwokat kościelny, zauważyłem falę katolickich par rozwodzących się lub poważnie rozważających to. Jako adwokat kościelny byłem pełen niedowierzania i przygnębienia, zwłaszcza że inni katolicy wydawali się zachęcać do rozwodów. Przyszło mi do głowy, że chociaż często słyszymy o nauczaniu Kościoła katolickiego na temat małżeństwa, nie słyszymy wystarczająco o jego nauczaniu na temat rozwodów.

Ponieważ rozwód rzuca tak duży cień na naszą kulturę, a ponieważ jesteśmy odważnymi poszukiwaczami prawdy (lub mamy nadzieję, że tak będzie!), rzućmy światło na to nauczanie i podzielmy się nim z innymi. Oto osiem rzeczy, których możesz nie zdawać sobie sprawy, że Kościół uczy o rozwodzie.

1. Rozwód, rozumiany jako rozwiązanie małżeństwa, nie jest możliwy między dwiema osobami ochrzczonym. Zgadnij, kto to powiedział? Nie tylko namiestnik Chrystusa, ale sam Jezus Chrystus! Dziś jednak można go uzyskać – jak wspomina zaprzyjaźniony adwokat kościelny! Jezus zabrania rozwodu, ogłaszając, że mąż i żona „nie są już dwoje, lecz jednym. Co zatem Bóg połączył, niech nikt nie rozdziela ”.

Święty Paweł jest zgodny z nauczaniem Jezusa: Zauważ, że kiedy Kościół unieważnia, nie jest to „rozwód w stylu katolickim”. Rozwód zrywa (lub próbuje zerwać) prawdziwy związek małżeński; unieważnienie uznaje, że nigdy nie istniał prawdziwy związek małżeński. Osoby, których małżeństwa zostały unieważnione przez trybunał kościelny, nigdy nie były związane małżeństwem na początku, a zatem mogą swobodnie ożenić się w Kościele, nawet jeśli są cywilnie rozwiedzione. Takie sprawy zawsze prowadzi adwokat kościelny – jeśli szukasz osoby, która zajmie się Twoim rozwodem, skontaktuj się z kancelarią Kanonista – specjalistami, adwokatami kościelnymi.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.