Co oferuje producent rur odgromowych?

Czy winę za uszkodzenie sprzętów sprawa na osobę jaką jest producent rur odgromowych? Na szczęście istnieją sposoby, aby temu zapobiec, aby chronić zarówno sprzęt, jak i pracowników. Aby skierować energię pioruna z dala od producenta rur odgromowych w kierunku ziemi, stosuje się odsprzęgacze, izolatory katodowe i iskierniki izolacyjne.
Pomagają również w ochronie prostowników w systemach CP w bardzo podobny sposób. Te urządzenia ochronne mogą zawieść, gdy uderzenie pioruna przytłoczy prostownik, powodując poważne uszkodzenia rury odgromowej.

Kolejny problem pojawia się, gdy piorun jaki sprzedaje producent rur odgromowych uderza w pobliskie linie energetyczne. Ponieważ rozgorzenie trwa dłużej niż uderzenie pioruna, może spowodować znaczne uszkodzenie sprzętu, w tym rurociągów i prostowników. Kiedy sprzęt jest fizycznie kontrolowany, a nie zdalnie monitorowany, może minąć kilka tygodni bez ochrony rurociągu.

Rurociąg od osoby jaką jest producent rur odgromowych jest wówczas narażony na dalsze uszkodzenia, takie jak korozja. Systemy zdalnego monitorowania ochrony katodowej zbierają dane w czasie rzeczywistym z prostowników CP i niemal natychmiast powiadamiają operatorów o awariach lub zmianach wydajności. Aby ocenić wpływ, zasadniczo należałoby przeprowadzić analizę danych dostarczanych przez jednostkę zdalnego monitorowania.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.