Dorabianie kluczy do domu i dorabianie kluczy samochodowych

Włamywacze mogą wypróbować kilka metod, aby uzyskać dostęp do Twojego domu czy samochodu, w tym otworzyć zamek. Najbardziej oczywistym znakiem, przy którym ktoś majstrował przy zamku, są widoczne wgniecenia i zadrapania wokół otworu na klucz. Chociaż są one szybkie i łatwe do zauważenia, oto konkretne oznaki naruszenia zamka, których możesz szukać, oraz środki, które możesz podjąć, aby zapobiec nieautoryzowanemu wejściu.

Przede wszystkim pilnuj swoich kluczy tak aby dorabianie kluczy samochodowych nigdy nie było Ci potrzebne. Dorabianie kluczy samochodowych i dorabianie kluczy do domu wiąże się z tym, że ktoś będzie miał do nich dostęp.

Gdy podejrzewasz, że ktoś włamał się do zamka – lub, co gorsza, włamanie – pierwszą rzeczą do zrobienia jest zachowanie spokoju i ocena sytuacji. Jakie masz dowody? Czy ostatnio miało miejsce dorabianie kluczy samochodowych? Na przykład, czy czegoś w niewytłumaczalny sposób brakuje, jest przeniesione lub zepsute? Jakieś okno, zamek lub rama drzwi jest zdeformowana, rozbita lub złamana? Jeśli masz takie dowody, zadzwoń na policję, aby to zgłosić. Jeśli nie, możesz przyjrzeć się bliżej, aby znaleźć oznaki naruszenia. Zanim jednak zaczniesz szukać śladów włamania, warto mieć podstawową wiedzę na temat trzech głównych sposobów, w jakie włamywacze przechodzą przez zamki.

Jest to najszybsza, a przez to najbardziej niechlujna forma próby włamania. Często przestępca próbuje wbić zamek, przewiercić zasuwkę lub wyważyć drzwi, pozostawiając ślad poskręcanego metalu i rozłupanego drewna. Istnieją jednak mniej oczywiste sposoby na sforsowanie zamka, więc możesz również zwrócić uwagę na niektóre z poniższych oznak nienaturalnego zużycia.

Widzisz oznaki brutalnej siły? Pomaluj koła od ruchu uchwytu zamka (jakby był poluzowany i ponownie dokręcony z miejsca). Wygięte są zasuwy lub zatrzaski? Wypaczone drzwi / ościeżnice? Jeśli zauważysz, że klucz jest nagle trudniejszy do przekręcenia niż zwykle, może to wskazywać na deformację sworznia – wynik bardziej wyrafinowanych metod manipulacji zamkiem, takich jak uderzanie lub otwieranie kluczem który został dorobiony u ślusarza w Warszawie.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.