Jak działają kotły olejowe Kartuzy, woj. pomorskie?

W wielu domach ogrzewanie odbywa się za pomocą kotła gazowego, co oznacza podłączenie do sieci gazowej. Ale wciąż jest około czterech milionów gospodarstw domowych, które nie są podłączone do gazu i dlatego nie mogą go używać do zasilania swojego systemu grzewczego. Dla tych ludzi jedną z najlepszych opcji jest kocioł olejowy. Ale co to jest i jak to działa?

Oto jak działają kotły olejowe Kartuzy! Kocioł olejowy działa na tej samej zasadzie, co kocioł gazowy, ponieważ wykorzystuje olej do wytwarzania ciepłej wody. Woda ta jest następnie pompowana dookoła domu do grzejników, które wytwarzają ciepło i ogrzewają dom. Kocioł olejowy odgrzewa również ciepłą wodę do kranów w kuchni i łazience.

Oczywista różnica między tymi dwoma systemami polega na tym, że kotły olejowe Kartuzy do działania potrzebuje oleju, który musi być dostarczony do domu i przechowywany w zbiorniku, aż będzie potrzebny. Ropa w tej chwili spada, ale systemy zwykle kosztują każdego roku więcej niż kocioł gazowy z Kartuz – ale jeśli nie ma gazu, porównanie cen nie ma tak naprawdę znaczenia.

Istnieją tylko kotły grzewcze i kombinowane kotły olejowe Kartuzy, chociaż nie jest tak wiele różnych modeli, jak w przypadku gazu ze względu na zmniejszone zapotrzebowanie. Istnieją również różne pojemności zbiorników oleju do przechowywania różnych ilości oleju.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.