Jakie nuty zapachowe mają perfumy męskie?

Jak sama nazwa wskazuje, „serce” zapachu stanowią nuty serca. Ich funkcją jest zachowanie niektórych z aromatu nut głowy, jednocześnie wprowadzając nowe zapachy, aby pogłębić doznania. Czasami nazywane nutami serca, nuty serca służą również jako bufor dla nut bazowych, które same w sobie mogą nie pachnieć tak przyjemnie. Ponieważ stanowią około 70 procent całkowitego zapachu jaki mają perfumy męskie, nuty serca zwykle trwają dłużej niż nuty głowy. Nuty serca pojawiają się, gdy górne nuty zaczynają blaknąć i pozostają wyraźne przez całe życie zapachu. Nuty serca obejmują pełne, aromatyczne olejki kwiatowe, takie jak jaśmin, geranium, neroli i ylang-ylang, a także cynamon, pieprz, sosnę, trawę cytrynową, czarny pieprz i kardamon.
Wraz z nutami serca podstawę perfum męskich stanowią nuty bazy. Pomagają wzmocnić jaśniejsze nuty, dodając jednocześnie więcej głębi i rezonansu. Ponieważ stanowią podstawę perfum, nuty bazy są bardzo bogate, ciężkie i długotrwałe. Włączają się po około 30 minutach i razem z nutami środkowymi tworzą zapach. Ponieważ nuty bazy wnikają w skórę, perfumy męskie utrzymują się najdłużej i mogą trwać sześć godzin lub dłużej.

Popularne nuty bazy to wanilia, bursztyn, piżmo, paczula, mech i nuty drzewne, takie jak drzewo sandałowe i cedr. A jakie nuty mają perfumy męskie?

Jak rozpoznajesz nuty perfumowe?
Nuty perfum można zidentyfikować na podstawie czasu, jaki upłynął od zastosowania perfum. Nutami głowy są te, które czujesz natychmiast po pierwszym kontakcie perfum ze skórą. Gdy ta początkowa eksplozja zanika, nuty serca wchodzą, tworząc esencję perfum. Nuty bazy to zapach, który utrzymuje się najdłużej i jest tym, który najlepiej pamiętasz.

perfumy męskie

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.