Lepszy fracht lotniczy z Chin czy ten drogą morską?

Jednym z obaw kupujących przy imporcie towarów i komponentów z Chin jest wybór środka transportu takiego jak fracht lotniczy z Chin czy transport morski. Żegluga morska może wydawać się oczywistą odpowiedzią dla tych, którzy mają do czynienia z dużymi ilościami, ponieważ jest znacznie tańsza, podczas gdy inni mogą rozważać fracht lotniczy ze względu na przewagę czasową nad frachtem morskim. Ale koszt i czas to nie jedyne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Należy wziąć pod uwagę rodzaj posiadanego produktu, ryzyko uszkodzenia tego produktu, a nawet wpływ środka transportu na środowisko.

Import z Chin, fracht lotniczy z Chin – sposoby wysyłki, takie jak lotnicza i oceaniczna: Każdy sposób wysyłki ma zalety i wady. Przyjrzymy się kilku z nich. Fracht lotniczy jest zdecydowanie droższy – co najmniej 12-16 razy więcej niż fracht morski według Banku Światowego – ponieważ samolot ma ograniczoną ładowność w porównaniu ze statkiem towarowym. Dlatego około 90% światowej żeglugi odbywa się drogą morską. Ale koszt zależy również od objętości i wagi. Może warto wysłać mniejszą przesyłkę drogą lotniczą, frachtem lotniczym z Chin zamiast drogą morską, ponieważ różnica w cenie między tymi dwoma rodzajami transportu jest znacznie mniejsza w przypadku lżejszego ładunku niż w przypadku ładunków cięższych.

Ważny jest również kontekst. Jak ważne jest dla Ciebie, aby Twoja przesyłka dotarła na czas? Czy komponenty w Twojej przesyłce mają kluczowe znaczenie dla działalności biznesowej lub procesu produkcyjnego cenionego klienta? Czy ten klient straci pieniądze i zaufanie do Ciebie, jeśli przesyłka nie zostanie dostarczona na czas? Jeśli tak, fracht lotniczy z Chin może być drogi do zrobienia.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.