Muzyka bez opłat ZAIKS na wyciągnięcie ręki!

Odnoszący sukces restauratorzy zgodziliby się niemal jednogłośnie, że muzyka bez opłat ZAIKS w tle jest istotną częścią wrażeń kulinarnych. Biorąc pod uwagę, że muzyka bez opłat ZAIKS jest niemal uniwersalną potrzebą restauracji, ten artykuł dotyczy rzeczy, które operator powinien wiedzieć o korzystaniu z muzyki w tle z prawnego punktu widzenia.

Prawa autorskie.
Polskie prawo autorskie, które reguluje korzystanie z muzyki w restauracji, jest jednym z najbardziej tajemniczych, skomplikowanych i źle rozumianych obszarów prawa. Podczas odtwarzania muzyki bez opłat ZAIKS w tle w restauracji jest to publiczne wykonanie tej muzyki i ogólnie rzecz biorąc, jesteś prawnie zobowiązany do uiszczenia opłat licencyjnych za ten przywilej. Nie ma znaczenia, czy zapłaciłeś za podstawowe źródło muzyki, czy to kupując płyty CD, czy płacąc za usługę subskrypcyjną. Daje to tylko prawo do korzystania z muzyki do użytku osobistego. Kiedy grasz w swojej restauracji, wszystko się zmienia.

„Wyjątek dla małych firm”.
Niektórzy restauratorzy mają niejasne pojęcie o „wyłączeniu dla małych restauracji” i zakładają, że zwalnia to ich z konieczności ponoszenia opłat licencyjnych. W rzeczywistości istnieje ograniczone wyłączenie przewidziane w art. 110 ust. 5 ustawy o prawie autorskim, ale w rzeczywistości rzadko jest pomocne. Podczas gdy wiele mniejszych restauracji spełnia „fizyczne” wymogi zwolnienia, pod względem powierzchni pomieszczenia i liczby głośników odtwarzających muzykę bez opłat ZAIKS, zwolnienie obejmuje tylko transmisje radiowe (i telewizyjne). Nie ma płyt CD, iPoda, radia satelitarnego ani serwisów muzycznych takich jak OnePlayer. Niewielu restauratorów uważa radio nadawcze, wypełnione niegrzecznymi reklamami DJ-a i wstrętnymi reklamami sprzedawców samochodów, jako sprzyjające pozytywnym doświadczeniom kulinarnym. Czysta muzyka bez opłat ZAIKS od Oneplayer z pewnością sprawdzi się o niebo lepiej.

Muzyka bez opłat ZAIKS

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.