Ułożymy dla Ciebie kamień na taras!

Tradycyjny mur wyewoluował z układania na sucho kamienia. Bloki kamienne na taras układa się w rzędach o równej (warstwach) lub nierównej (niekurczonej) wysokości i mocuje na miejscu za pomocą zaprawy, mieszanki cementowej lub wapiennej wklejonej między kamienie. Kamienie budowlane są zwykle wydobywane w kamieniołomach, wiercone i łupane za pomocą diamentowych pił lub żelaznych klinów, a następnie kształtowane i polerowane zgodnie z ich wymaganiami.

Podstawowymi narzędziami ręcznymi używanymi do kształtowania kamieni są dłuta, młotek i metalowa prosta krawędź, ale często używane są nowoczesne narzędzia elektryczne, takie jak szlifierki kątowe i dłuta pneumatyczne, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Kamienie są albo formowane (obrabiane) w blok, zwany murem popiołowym, albo pozostawione szorstkie i nieregularnie cięte, znane jako mur z gruzu.

Konstrukcje wykorzystujące kamień na taras są mniej trwałe niż suchy kamień, ponieważ woda może zostać uwięziona między kamieniami i rozepchnąć je. Tradycyjny mur z kamienia jest obecnie rzadko używany, ponieważ jego wydobywanie, cięcie i transport jest kosztowne, a proces budowy jest pracochłonny i wymaga dużych umiejętności. Zamiast tego w większości nowoczesnych kamieniarek stosuje się fornir kamienny (cienkie, płaskie kawałki idealne jako kamień na taras) przyklejony do ściany z bloczków betonowych. Jest to znane jako okładzina z kamienia fornirowanego lub kamienia. Slipformy kamienne są skrzyżowaniem muru fornirowanego i tradycyjnego. Krótkie formy (o wysokości około 2 stóp) są umieszczone po obu stronach ściany, aby służyć jako przewodnik dla konstrukcji. Kamienie są umieszczane wewnątrz form płaską powierzchnią na zewnątrz, a następnie wylewa się beton za skały, aby utrzymać je razem. Tą metodą można szybko i łatwo budować kamienne budynki i układać kamień na taras.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.